вівторок, 22 вересня 2015 р.

Людина у світі професій

Витри піт солоний із чола
І трудись, забувши про утому,
Бо людина ціниться по тому,
Чи вона зробила, що могла,
Скільки сил у неї вистачало,
Щоб на світі більше щастя стало. 
                         Микола Луків

    Народна мудрість каже: щасливий той, хто радісно йде на роботу і з радістю повертається додому. Але, щоб радісно було йти на роботу, треба одержувати від неї задоволення, а це залежить від вдало обраної професії. Вибір професії — це справа не одного дня. Професій є дуже й дуже багато. Їх налічується понад п’ять тисяч.
    У виборі  професії дуже важливо не помилитися. Адже уявіть собі, що на роботі людина проводить 2/3 свого свідомого життя. Якщо ви оберете заняття до душі, то зможете реалізуватися як особистість, тобто реалізуєте свої здібності, нахили, мрії і тоді відчуєте себе щасливими.
Як знайти головну справу свого життя? 
Як же уникнути помилок і розчарувань у виборі професії? 
Як же із тисяч професій обрати ту, яка приносила б найбільшу користь людям, країні, давала б змогу відчути себе потрібним, повноцінним і задоволеним своєю працею?  Над цими та іншими питаннями розмірковували учасники бібліотечного уїкенду «Людина у світі професій», який відбувся сьогодні у нашій бібліотеці.
   Людині дано життя, щоб вона, проживши його, залишила щось хороше після себе. Моцарт, Бетховен, Бах залишили нам  у спадок  чудову  музику. Мікеланджело, Рафаель, Леонардо да Вінчі – залишили свої  незрівнянні картини. Шекспір,  Гейне,  Шевченко, Франко – залишили нам художні  твори.
  Ви, можливо, і не станете  такими  відомими,  як  ці люди,  але  важливо, щоб  кожен  з вас  став  хорошою,  порядною,  чемною  людиною.     
    Пам'ятайте золоту формулу вибору професії: «Хочу — можу — маю — треба». 
Життя прожить - не поле перейти. 
Від труднощів не можна заховатись. 
Свою стежину слід в житті знайти, 
Щоб в щасті й радості купатись.

Немає коментарів:

Дописати коментар