пʼятниця, 6 березня 2020 р.

Веселий аптекар - Павло Добрянський

    «Я кращий гуморист серед аптекарів і кращий аптекар серед гумористів», - так про себе сказав Павло Добрянський, 90-річчя від дня народження якого відзначаєм сьогодні, 6 березня.
     Павло Добрянський вперше народився в селі Тарасівці, що на Вінничині, 6 березня 1930 року. Його друге народження відбулося вже в місті Івано – Франківську, де побачила світ його перша гумористична збірка «Сиджу собі та й думаю».                                                          Ще до того, як взятися за перо сатирика, Павло Добрянський вчився у Вінницькій фельшерсько–акушерській школі, а згодом закінчив Львівський медичний інститут, факультет фармакології. Довгий час працював завідувачем аптеки в Івано-Франківську, пізніше відповідальний секретар Івано-Франківської організації спілки письменників України.                                                                                               У нього було завжди усміхнене і привітне обличчя. Так мило і щиро сміявся не лише в житті, а й у творчості. В цьому переконують його збірки гумору: «Чоколядовий капелюх», «Сиджу собі та й думаю», «А дзуськи», «Електронна сваха», «Лукаві замашки»  та ін.. Павло Добрянський - автор 20 книжок гумору.  У 2003 році він був нагороджений обласною літературною премією ім. В. Стефаника за книгу «Веселий аптекар».                 Саме про все це сьогодні довідались відвідувачі нашої бібліотеки під час хвилини гумору «Веселий аптекар - Павло Добрянський». Діти зачитували гуморески, сміялись, жартували…

Цей світ письменник покинув 14 вересня 2011 року, та його твори ще довго веселитимуть всіх хто любить гумор. Отож, як сказав сам Павло Добрянський:
— СМІЙМОСЯ, ДОПОКИ СМІЄТЬСЯ!!!

Немає коментарів:

Дописати коментар