Жила-була бібліотека...

    Бібліотека для дітей КЗ "Долинська ЦПБ" організована в 1950 році. Вона знаходилась в старій частині м. Долини. Першою зав. бібліотекою була Струтинська Ада. В 1965 році установі, першій в області серед дитячих бібліотек, було присвоєно звання “Бібліотека відмінної роботи”. Бібліотека знаходилась в пристосованих приміщеннях, часто змушена була переїжджати.
   В 1976 році створено ЦБС, зав. районною дитячою бібліотекою є одночасно заступником директора ЦБС по роботі з дітьми.
   В кінці 1979 року в Міжнародний Рік Дитини бібліотека була переведена в нове просторе приміщення по проспекту Перемоги, 7 (тепер пр. Незалежності, 7), де й знаходиться дотепер.
   Зараз бібліотеку очолює Холозінська Ірина Вікторівна.
   Від початку створення бібліотека для дітей є  методичним центром по роботі з дітьми, надає методичну і практичну допомогу сільським та шкільним бібліотекам. Вона забезпечує участь бібліотек ТГ у Всеукраїнських, обласних, районних заходах по популяризації книги.
   Бібліотека є активним учасником регіональних та всеукраїнських конкурсів. Відзначена активна участь юних читачів бібліотеки у Всеукраїнському конкурсі дитячої творчості “Христос – моя любов” (2000 р.). Його учасниця, учениця 9 кл. природничо-математичного ліцею Ломако Ольга зайняла перше місце в номінації “Літературний конкурс” за вірш “Христос – моя любов”.
   Бібліотеки Долинщини – активні учасники Всеукраїнського конкурсу “Найкращий читач України”. Кожного року м. Долина представляє своїх читачів на конкурс. Читач районної бібліотеки для дітей, учень ЗОШ №7 Любенко Андрій зайняв призове друге місце в обласному турі конкурсу “Найкращий читач України-2004 р.”. Разом з іншими учасниками конкурсу він був запрошений на “Свято дитячого читання” на Форумі видавців у м. Львові. Діти були нагороджені цінними подарунками.
    Бібліотека для дітей обслуговує 2460 читачів, їм видано 54435 книг. Бібліотечний фонд – близько 26 тис. примірників книг. Бібліотека одержує 20 назв періодичних видань.
   Завдяки спонсорській допомозі  бібліотека для дітей у березні 2008 року почала надавати своїм користувачам Інтернет-послуги. У 2011 році книгозбірня стала однією з фіналісток другого раунду конкурсу “Організація нових бібліотечних послуг з використанням вільного доступу до Інтернету” в рамках Програми “Бібліоміст”, завдяки якому отримала нове комп’ютерне обладнання. 10 листопада цього ж року відбулася урочиста презентація Інтернет-центру.

2 коментарі:

  1. Доброго дня шановні колеги, прийміть вітання від колег з Каланчацької районної бібліотеки для дітей! Такий цікавий у вас блог, гарні виставки, можете переглянути і наш блог:http://detskay.blogspot.com/

    ВідповістиВидалити
  2. Добрий день шановні колеги. Вас вітає Полтавська бібліотека філія № 13 .У вас дуже цікавий блог. І як добре ,що при нових технологіях у нас є можливість для розвитку та обміну досвіду.Надіємся і надалі на співпрацю.Наша адреса http://bibl-13.blogspot.com/

    ВідповістиВидалити