Вона усім, як мати,
Щоб лад завжди був в домі тім,
Про це нам треба знати.
Не рви, не знищи, не зруйнуй- Це заповідь для тебе,
красу планети не зіпсуй-
Вона одна під небом.
красу планети не зіпсуй-
Вона одна під небом.
Природа…Чарівна, неповторна, мила!
Людина закохана у природу. А чи справжня то любов?
Чи правильно ми поводимо себе серед краси, що оточує нас? Однозначно-ні!
Природа гине й благає нас про захист.
Багато видів рослин та тварин стали рідкісними. Вони занесені до Червоної книги України. Названо цю книгу Червоною, тому що червоний колір неначе попереджає нас — схаменіться, загрожує небезпека.
1948 року було створено Міжнародну Червону книгу, куди заносять всі рослини й тварини, яким загрожує зникнення. 1980 року Закон «Про Червону книгу» було прийнято і в Україні. Сьогодні до неї занесено понад 800 видів рослин і тварин з метою їх охорони та збереження. Серед них 41 вид звірів (ссавців), 67 видів птахів, 5 видів земноводних, 8 видів плазунів, 173 види комах та 541 вид рослин.
Червона книга України містить відомості про рідкісні та зникаючі види тварин , рослин і грибів.
До Червоної книги України щонайперше потрапляють види, яким загрожує вимирання, тобто повне зникнення. Їх називають зникаючими, або вимираючими. Серед рослин такими є підсніжник білосніжний, конвалія, первоцвіт, крокус, цибуля ведмежа, зозулині черевички та інші. До Червоної книги потрапили всі види ковили - рослини, яка з давніх-давен була окрасою українських степів.
З тварин до Червоної книги занесені лосось чорноморський, коник морський чорноморський, жаба прудка, гадюка степова, саламандра плямиста, сокіл-сапсан, дрохва, заєць білий, борсук, видра річкова, їжак вухатий, рись звичайна, зубр та інші.
У цій книзі є різні сторінки: чорні, червоні, білі, сірі, зелені…
Про все це ми з дітьми дізнались сьогодні, 9 серпня, під час віртуальної експедиції «Під щитом Червоної книги», що проходила в нашій бібліотеці.
Мета нашої подорожі - поглибити екологічні знання, розкрити таємницю, що значить любити природу, збагатити свою скарбничку знань про Червону книгу.
Людина не може прожити без природи і дня, бо все необхідне для життя отримує від неї.
Тому захищати й оберігати природу — наш обов'язок.
Тому захищати й оберігати природу — наш обов'язок.
Немає коментарів:
Дописати коментар