понеділок, 21 січня 2019 р.

Соборна, вільна, кольорова

Україно моя, у нас ти одна,
Київ наш золотий,
Львів усім дорогий,
Крим, Карпати, Дніпро
Кажуть нам: «Ми одно»
        22 січня Україна щороку відзначає державне свято – День Соборності України з нагоди проголошення Акту Злуки Української Народної Республіки та Західноукраїнської Народної Республіки.
        Урок навігація: «Соборна, вільна, кольорова», що пройшов напередодні дня святкування в нашій бібліотеці був проведений з метою виховання національної свідомості i людської гiдностi, відродження паростків духовності, формування рис громадянина української держави в наших користувачах. Під час уроку діти дізналися багато корисного та цікавого. Бібліотекарі розповіли, що таке соборність та як її здобував український народ. 
        Соборність – це символ. Символ боротьби за волю. Порозуміння між людьми. Часточка надії і віри у майбутнє.
       Слово «соборність» включає в себе єдність і згуртованість. У слові «соборність» ми чуємо слово «собор». Ще великий український класик Олесь Гончар закликав: «Бережіть собори душ наших!».
       Ідея соборності стала загальнонаціональною мрією, невід’ємною частиною всіх українських визвольних програм наступного періоду. Величезні жертви, віддані на вівтар волі та незалежності, навчили українських патріотів всюди, куди б закинула їх доля, боротися за єдину соборну, вільну та незалежну Україну.
       Ми маємо бути свідомі того, що лише в єдності дій та соборності душ можемо досягти величної мети – побудови економічно й духовно багатої, вільної й демократичної України, якою пишатимуться наші нащадки.
       День Соборності – це нагадування про те, що сила нашої держави – в єдності українських земель.
Ми пишаємося, що  ми – українці, а наша Вітчизна – Україна, дорога та мила серцю кожного із нас.

Немає коментарів:

Дописати коментар