четвер, 24 квітня 2025 р.

ІСТОРИЧНА ЛІНІЯ ЧАСУ "ВІДЧУЙ ТРАГЕДІЮ ЧЕРЕЗ СЛОВО"

 ІСТОРИЧНА ЛІНІЯ ЧАСУ "ВІДЧУЙ ТРАГЕДІЮ ЧЕРЕЗ СЛОВО"

У  бібліотеці для дітей до 39-ї річниці Чорнобильської катастрофи — найстрашнішої техногенної трагедії в історії України діє виставка експозиція

від мирного життя — до вибуху ⚠️

від евакуації — до мовчання.

Від зони ☢️ болю — до надії на відродження ✨

Уяви собі місто, де були веселі дитячі майданчики, колесо огляду, кінотеатр, школа, де діти, як і ти, вчилися, мріяли й гралися. Це було місто Прип’ять. Але одного дня все змінилося…

☢️В ніч на 26 квітня 1986 року на Чорнобильській атомній електростанції стався потужний вибух. Було дуже світло — так, ніби посеред ночі зійшло друге сонце. Пожежники, не знаючи, наскільки це небезпечно, одразу поїхали гасити вогонь. Вони були справжніми героями!

💥Але вибух був особливий — він випустив у повітря невидиму отруту — радіацію. Її не видно, не чути й не відчутно — як привид. Вона проникала скрізь: у воду, повітря, ґрунт. Тому всіх людей із міста швидко евакуювали — їх вивезли на автобусах. Їм сказали взяти тільки найнеобхідніше, бо "за три дні повернуться". Але вони більше ніколи не повернулись додому.

Прип’ять стала містом-привидом. Колесо огляду, яке так і не встигло покатати дітей на відкриття, досі стоїть мовчазне… ніби чекає.

Після аварії з’явилися нові герої — ліквідатори. Вони чистили територію, будували спеціальний саркофаг, щоб накрити зруйнований реактор. Вони працювали по кілька хвилин, щоб не наражатись на смертельну небезпеку.

Та життя повертається. Хоча Чорнобильська зона залишається небезпечною для постійного проживання, там з’явились дикі тварини: олені, лисиці, вовки. Природа поступово відновлюється.

Ми пам’ятаємо Чорнобиль, бо ця історія вчить нас відповідальності, сміливості та поваги до природи. А головне — вона показує, що навіть у темряві може з’явитися світло — світло людського серця.

"Відчуй трагедію через слово" — збережи памʼять разом з нами.

Немає коментарів:

Дописати коментар