четвер, 2 квітня 2015 р.

Сторінками казок Андерсена


« Землю прикрашає казка – блискуче, найкраще в світі золото, що блищить вогником у дитячих оченятах, дзвенить сміхом з дитячих вуст і вуст батьків.»                                                                                                                                                  Г.Х.Андерсен
    
     Наше свято – Тиждень дитячого читання продовжується…
     Починаючи з 1967 року 2 квітня святкують Міжнародний день дитячої книги на знак глибокої поваги і любові до Андерсена.         Саме сьогодні 210 років тому у чудовій країні Данії, на березі острова Фюн, в маленькому містечку  Оденсе у родині бідного, але веселого шевця    2 квітня 1805 р. народився хлопчик Ганс Крістіан Андерсен. Чи не найбільше в житті любив маленький Ганс слухати читання батька і захоплююче мріяти при тьмяному світлі домашнього гасничка. Він ріс мрійливим, ласкавим хлопцем. Все-таки було видно: хлопець мав якісь здібності, він, безперечно, був талановитим. Коли казки Андерсена з’явилися в книжкових крамницях, всі були вражені . Ніхто ніколи нічого подібного не читав. 
           Першими його творами були нариси про мандрівки, роман “Імпровізатор”. Але справжню славу письменник здобув своїми казками. Коли вийшли його перші казки “Кресало”, “Принцеса на горошині” “Русалочка”, «Гидке каченя», «Снігова королева», «Дикі лебеді»,     про них заговорили скрізь.Твори Андерсена, особливо його  казки, перекладались різними мовами, про нього заговорили і в Франції, і в Англії, і в Німеччині. Письменник-казкар говорив, що життя його схоже на казку. Але хіба це дивно, що його, доброго і сердечного, любили люди, що він досяг пошани і слави, і ця пошана і слава живуть і житимуть ще довгі-довгі роки!
                     Про його нелегке життя і творчість з цікавістю слухали другокласники  школи №7 (кл. керівник Шевчун М.М.). Також діти взяли  активну участь у вікторині по казках Г.-К. Андерсена і пригадали казки, які читали.
 З захопленням дивилися лялькову виставу про Мудрагелика і Нечитайлика.  
В кінці смакували солодощами, познайомилися з виставкою  дитячих малюнків «Казковий світ Г.-К. Андерсена» та взяли додому книги  для прочитання.

Немає коментарів:

Дописати коментар