четвер, 25 серпня 2016 р.

У світі Франкової казки


  Нагуєвичі... Цей чарівний куточок Прикарпаття став відомим далеко за межами Галичини, адже тут  27 серпня 1856 року народився славний син українського народу Іван Франко.
   Його батько був відомим на всю округу ковалем, майстром своєї справи, людиною розумною. Іван часто бував у кузні і саме тут слухав розповіді про тяжку працю селян, злидні, бачив нужденне життя заробітчан.
Маленького Івана цікавило все: Чому Сонце маленьке? Чому людина чує вухами, а бачить очима ? Чому в калюжі пливуть хмарки ?Про що шепоче листя на осиці ?
    Іван Франко навчався у Дрогобицькій гімназії, Львівському та Чернівецькому університетах, а у Відні захистив наукову роботу. Він є автором більше шести тисяч творів різних жанрів. Особливе місце у творчості письменника посідають його твори для дітей.  Дуже популярна і нині його збірка казок «Коли ще звірі говорили»(«Абу-Каси-мові капці»,   «Лис Микита»  , «Осел і лев», «Королик і ведмідь», «Фарбований лис» та інші…) Герої цих творів − хитра Лисичка,  хижий Вовк,  мудрий Їжак, дурний Осел − є носіями певних людських якостей, а самі казки під личиною вигадки криють звичайно велику життєву правду.
    Письменник дуже любив дітей. «Життя мені мало всміхалося , а діти були тим весняним сонячним променем, яке зігрівало моє серце», згадував Франко. Тому й писав він для них і про них свої казки та оповідання. 
Помер Іван Франко 28 травня 1916 року.
З нагоди 160 річчя від дня народження Івана Яковича Франка у нашій книгозбірні сьогодні 25 серпня пройшов літературний турнір «У світі Франкової казки».
  Казковий світ – чарівний і неповторний. Мандрувати його стежками завжди цікаво й повчально. Казка вимагає особливої атмосфери, тому вона – символ домашнього затишку, родинної злагоди.
   Не забувайте чуже добро. Нехай воно повертається кожному сторицею. А ще читайте багато, бо як писав І.Франко:
Книги — морська глибина:
Хто в них пірне аж до дна,
Той, хоч і труду мав досить,
Дивнії перли виносить.

Немає коментарів:

Дописати коментар